Agenda

Niet Direct 11

Hoog ‘Limburggehalte’ bij elfde editie ‘Niet Direct’

Ton van Reen, Benny Lindelauf, Nienke Crijns, Carlijn Cober en John Hölsgens

De elfde editie van ‘Niet Direct’, het podium voor kunst met taal en muziek van de Stichting Kunst en Cultuur Leudal, kent een hoog ‘Limburggehalte’. Niet dat het de organisatie speciaal daarom te doen is, want kwaliteit blijft het belangrijkste criterium. Dat die kwaliteit in ruime mate aanwezig is in deze provincie leert een blik op het programma van het evenement, dat op 8 maart vanaf 20.00 uur van start gaat. Plaats van handeling is zoals gebruikelijk ‘De Bombardon’ (voorheen c.c. ‘De Zaal’) aan de Sint Antoniusstraat 2 in Heythuysen.

Ton van Reen groeide op in Panningen. Hij schrijft romans, jeugdromans en kinderboeken. Daarnaast schrijft hij voor kranten en publiceert hij over Afrika, waar hij veel verblijft. Hij is oprichter van de Stichting Lalibela in Ethiopië, die vooral gehandicapte kinderen en dakloze ouderen helpt. Zijn bekendste boek voor de jeugd is ‘De bende van de Bokkenrijders’ dat verfilmd werd tot een tv-serie, die werd bekroond als de beste Europese jeugdserie. Zijn prozawerk, liefst zeventien romans, novellen en verhalenbundels, verscheen in twee dikke delen van elk duizend bladzijden bij Uitgeverij De Geus.

 

Benny Lindelauf woont tegenwoordig in Rotterdam, maar is wel degelijk geboren in Sittard. Hij luisterde vroeger graag naar de verhalen die zijn oma vertelde. Dat inspireerde hem om zelf te gaan schrijven voor de jeugd. Zijn eerste boek ‘Omhoogvaldag’ verscheen in 1998. Daarna volgden onder meer ‘Schuilen in een jas’ en ‘Negen Open Armen’. Voor dat laatste boek ontving hij de Gouden Zoen 2005 en de Thea Beckman Prijs 2004. In 2010 verscheen ‘De hemel van Heivisj’, waarvoor de auteur De Woutertje Pieterse Prijs en de Dioraphte Jongerenliteratuur Prijs kreeg. Benny Lindelauf schrijft verder regelmatig teksten voor jeugdtheatergezelschappen.

Nienke Crijns is een talentvolle zangeres en pianiste die haar eigen muziek schrijft. Met haar eerdere band D’Anoukki verzorgde zij in vijf jaar tijd honderden optredens in Nederland, Duitsland, Engeland en zelfs China. Na een solo-optreden in dé jazzclub van Peking wist ze dat dit haar weg was. Sinds mei 2010 speelt zij definitief solo. Naast haar eigen songs zingt en speelt Nienke ook heel divers werk van onder andere Jamie Cullem, James Morrison, Norah Jones, Anouk en Tina Turner. Tegenwoordig is Nienke woonachtig in Someren, maar naar school ging ze in ons eigen Leudal, naar Sint Ursula.
Op datzelfde Sint Ursula doet Carlijn Cober 5vwo. De pas 16-jarige, stralende zangeres treedt na ‘Niet Direct’ misschien ook wel op muzikaal vlak in de voetsporen van Nienke.

Uiteraard ontbreekt ook huiscolumnist John Hölsgens niet op het affiche van ‘Niet Direct’. De geboren en getogen Heythuysenaar is er vanaf het prille begin in 2008 bij met kritische noten, vlijmende (zelf)spot en overpeinzingen van zowel droefgeestige als hilarische aard. Afgelopen november verscheen zijn tweede boek: ‘Op de korrel - Columns van Nu’.

 

Entree bij ‘Niet Direct’ kost 5 euro. Er kan niet gereserveerd worden, dus wees op tijd…

Stichting Kunst en Cultuur Leudal

Creëert culturele en kunstzinnige activiteiten binnen de kaders van het gemeentelijk beleid. Zij wil binnen een flexibele, kansrijke en innovatieve structuur Leudal-eigen kunst- en cultuuractiviteiten laten opbloeien. Zij wil -aanvullend op het bestaande, organisch gegroeide, culture...

lees meer »